Zatem postanowione. Wybierasz się na swój pierwszy spływ kajakiem? 

Już przygotowałaś kapelusz, okulary przeciwsłoneczne, spakowałaś kanapki, ale nagle przypomniałaś sobie, że ostatnio pływałaś kajakiem w podstawówce, albo wcale? Nie ma problemu.

Na szczęście to dziecinnie proste

Na Początek

Najważniejsze to szczere oszacowanie własnych umiejętności

Jeżeli nie czujemy się pewni, na początek warto wybrać najkrótszy wariant trasy np. 

TRASA 1: Kolonowskie „Przystań Natura 24” – Staniszcze Małe -to nie całe 4 km.

-Zabierz ze sobą kogoś doświadczonego

No dobrze, a co dalej?

A dalej już z górki, to znaczy – z prądem. Ale wcześniej trzeba jakoś wejść, i nie zmoczyć się przynajmniej na samym początku, prawda?

Jeżeli jesteś sam/sama zajmij miejsce z tyłu, lub weź kajak z jednym miejscem.

Bez obaw, na miejscu zawsze czeka na Ciebie nasza ekipa, która poda Ci rękę i pomoże wejść do kajaku i wszystko wytłumaczy. Wprawdzie pomagamy Ci tylko na początku wejść oraz wyjść na końcu, ale najczęściej na trasie spotkasz wielu kajakarzy, więc poza końcem sezonu lub przy wyjątkowo kiepskiej pogodzie nigdy nie będziesz na trasie sam, w dodatku regularnie część ekipy spływa co jakiś czas w dół i w górę rzeki sprawdzając, czy nie pojawiły się jakieś przeszkody i czy wszyscy bawią się dobrze. 

Istnieją jednak podstawowe zasady, które warto przeczytać choć raz przed spływem

Kajak dla każdego

Spływ kajakowy to znakomita forma spędzenia czasu – nie wymaga wyjątkowej sprawności fizycznej, a daje wiele pozytywnych doznań. Czerpie się je z pięknego, wciąż zmieniającego się krajobrazu, z otaczającej przyrody i atmosfery, którą tworzy ekipa Natury24!

Do dyspozycji gości na przystani Natura 24 jest ponad 100 nowoczesnych, profesjonalnych i co najważniejsze bezpiecznych kajaków. Oferujemy do wypożyczenia jednostki pływające Pro Tour 470, które uważane są za niezatapialne dzięki komorom wyporowym, zastosowanym w siedzeniach. Korzystając z naszego sprzętu, możecie być pewni zachowania najwyższych standardów ochrony turysty. 

Przed wyruszeniem na wodę uczestnicy spływu otrzymują profesjonalny, choć nie przesadnie długi, instruktaż, jak poruszać się po rzece i oczywiście zaopatrywani są w kamizelki ratunkowe. Na wyposażeniu są kamizelki dla nawet dla małych dzieci – Wasz komfort i bezpieczeństwo to jeden z naszych priorytetów.

Call Now ButtonZadzwoń i zarezerwujWłącz trasę samochodową